"Eindelijk einde aan desolate toestand"
In de nieuwe woningen langs de Katerdijk wordt straks gewoond op de eerste verdieping. Verwacht wordt dat de toevoerroute tussen A28 en de binnenstad na de bouw van de parkeergarage aan het Katwolderplein drukker gaat worden. Mooi is als je dan over de auto?s heen kan kijken naar het iets verderop gelegen Zwarte Water. Foto: artist impressions deltaWonen

ZWOLLE - Voor al die mensen die er niet meer in geloofden heeft deltaWonen samen met de vertegenwoordigers van de Kamperpoort een speciale editie van de wijkkrant uitgebracht. Die is gisteren onder meer in de wijk verspreid.

Hoewel het zo'n tien jaar geleden allemaal begon met de Vogeltjesbuurt, leek het juist op deze plek, waar het hart van de volkswijk lag, lange tijd niet goed te komen. Terwijl er al volop gebouwd en binnenkort zelfs gewoond wordt op het voormalige fabrieksterrein van De Fenix ligt de Vogeltjesbuurt er desolaat bij.

Woningcorporatie deltaWonen is dan ook uitermate blij dat ze definitief kan aankondigen dat er een plan ligt, dat de Kamperpoorters die hebben meegepraat enthousiast zijn en dat na de zomervakantie van volgend jaar de bouw van zestig woningen van start kan gaan.

In december zal de bestemmingsplanwijziging worden aangevraagd. Dat kan via een verkorte procedure, waardoor in het midden van volgend jaar de bouwvergunning rond gemaakt kan worden. "Ja, het gaat nu echt beginnen", aldus een trotse directeur Evert Leideman van deltaWonen. Ontwikkelingsmanager Erwin Stuiver voegt eraan toe dat de verwachting is dat de woningen medio 2013 opgeleverd kunnen worden. Wanneer de tien andere woningen verrijzen hangt af van de volgende fase van de nieuwe Vogelbuurt.

De gemeente is namelijk druk met de ontwikkeling van parkeergarage Katwolderplein, terwijl projectontwikkelaar Multi Vastgoed bezig is met onder andere de commerciële ruimtes. Dat het zolang heeft geduurd heeft onder meer te maken met de drie-eenheid die de ontwikkelaars vormden. Zolang de één geen ja zei, stagneerde het ook bij de andere twee. Nu het project in aparte etappes is geknipt zit er weer schot in. "We zetten de toon door nu het voortouw te nemen", realiseert Leideman zich.

Zodra de rest van het project z'n aanvang neemt bouwt deltaWonen nog tien grondgebonden woningen als overloop naar de garage en het commerciële hart, waar ook nog tientallen appartementen zullen verrijzen.

Met deze nieuwe woonwijk is het totaalplaatje van de nieuwe Kamperpoort nog niet compleet. Ook niet voor deltaWonen. De woningstichting is nog druk aan het rekenen om toch studentenhuisvesting te realiseren op de hoek met de Burgemeester Roelenweg. Verder zijn er redelijk vergevorderde plannen voor de oude Nieuwe Haven, waar nu nog tijdelijk studenten zijn ondergebracht, en de leegkomende brandweerkazerne aan de Harm Smeengekade.
 
Bron: de stentor van 19-11-2011